Kontrast:

Wizyta Rektora z Canadian Institute of Technology

W Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie gościł prof. dr Sokol Abazi – Rektor Canadian Institute of Technology z Albanii.

Głównym celem przyjazdu prof. dr Sokol Abazi było zapoznanie się z organizacją polskiego systemu szkolnictwa wyższego i rozwiązania organizacyjne w nyskiej Uczelni.

Podczas pobytu w Nysie prof. dr Sokol Abazi spotkał się z Rektorem dr inż. Przemysławem Malinowskim, prof. ucz. W spotkaniu uczestniczyli także: Prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr inż. Mariusz Kołosowski, prof. ucz., Prorektor ds. nauki i rozwoju dr Tomasz Drewniak, prof. ucz. oraz mgr Anna Opałka – Kierownik Działu Kontaktów Zewnętrznych. Spotkanie dotyczyło rozwijającej się współpracy pomiędzy uczelniami, planów na kolejne lata zarówno w odniesieniu do wymiany studentów, jak i pracowników obu uczelni.

Rektor Canadian Institute of Technology spotkał się ze studentami swojej uczelni realizującymi studia w ramach programu Erasmus+ w semestrze zimowym w nyskiej Akademii, z którymi miał okazję porozmawiać na temat wymiany, realizowanych przez nich przedmiotów i zasad obowiązujących studentów zagranicznych. Prof. dr Sokol Abazi wziął także udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego w nyskiej Akademii.

Współpraca Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie oraz Canadian Institute of Technology rozpoczęła się w roku 2019, po wizycie Prorektora ds. studenckich i dydaktyki dr. inż. Mariusza Kołosowskiego, prof. ucz. oraz dr. inż. Piotra Chwastyka – Dyrektora RCTWiTI w Albanii, która zaowocowała popisaniem umowy bilateralnej w ramach programu Erasmus+.14 października 2022 r.

 Biuro Współpracy Międzynarodowej
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

rekrutacja.pans.nysa.pl
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie © 2022. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik