Logo NFN | Logo PANS w Nysie
17
Nyski Festiwal Nauki
 
Program NFN 2023Komitet organizacyjnyPatronatyWsparcieMedia o festiwalu PANS w Nysie

XVII Nyski Festiwal Nauki

W dniach 20-21.09.2023 r. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zaprezentuje swój potencjał dydaktyczny i naukowy. W planie Nyskiego Festiwalu Nauki znalazło się ponad 100 wydarzeń, wśród nich warsztaty, projekcje multimedialne, ćwiczenia, pokazy badań laboratoryjnych, wykłady, wystawy i konkursy. 

Celem festiwalu jest promocja praktycznego zastosowania badań naukowych, zaprezentowanie szerokiego wykorzystania odkryć naukowych w życiu codziennym oraz przedstawienie sposobu kształcenia na studiach o profilu praktycznym w oparciu o nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną. 

Patronat honorowy nad Nyskim Festiwalem Nauki objęli: Minister Edukacji i Nauki, Wojewoda Opolski, Marszałek Województwa Opolskiego, Opolski Kurator Oświaty, Centrum Nauki Kopernik, Starosta Nyski, Starosta Prudnicki, Starosta Brzeski, Starosta Kłodzki oraz Burmistrz Nysy.

Wydarzenie jest realizowane w ramach Programu „ERA Nauki”, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
 PROGRAM 17. NYSKIEGO FESTIWALU NAUKI

20 września 2023 - PLAN XVII NYSKIEGO FESTIWALU NAUKI

21 września 2023 - PLAN XVII NYSKIEGO FESTIWALU NAUKI

 
XVII Nyski Festiwal Nauki realizowany w ramach projektu pt. ERA Nauki w PWSZ w Nysie czyli Edukacja, Rozwój i Aktywność w Nauce.

Działanie płatne ze środków Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SP/516085/2021 z dnia 10.02.2022 r. – program „Społeczna odpowiedzialność nauki”.