Rekrutacja do Nyskiego Uniwersytetu Młodych Odkrywców
Już 2 września 2019 r. rozpocznie się rekrutacja do drugiej edycji projektu POWER
Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców realizowanego przez PWSZ w Nysie.
Do udziału w projekcie zapraszamy uczniów wieku 7 – 14 lat uczęszczających do szkół publicznych w Gminie Nysa, tj. SP nr 1 w Nysie, SP nr 3 w Nysie, SP nr 5 w Nysie, SP nr 10 w Nysie, Zespołu Szkół Sportowych w Nysie, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Białej Nyskiej, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Goświnowicach, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kopernikach, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niwnicy.
Projekt zakłada realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych oraz wyjazdów edukacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem:
- zajęć ICT z programowania,
- zajęć z przedsiębiorczości,
- zajęć z matematyki,
- zajęć z biologii,
- zajęć z chemii,
- warsztatów z fizyki Tajemnica światła i/lub dźwięku,
- wyjazdu edukacyjnego do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie,
- wyjazdu edukacyjnego do Hydropolis we Wrocławiu.
W ramach projektu przewidziano udziału 72 dzieci w podziale na 6 grup ćwiczeniowych (podział wiekowy dzieci). Każda grupa w ramach całego roku zrealizuje 60 godzin zajęć warsztatowych. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w soboty w PWSZ w Nysie.
Harmonogram:
Dokumenty rekrutacyjne (załącznik nr 1 oraz załącznik nr 2), które są do pobrania na stronie www.numo.pwsz.nysa.pl należy składać od dnia 02 września w Biurze Projektu (PWSZ w Nysie, bud. A, ul. Chodowieckiego 4, pok.109).
W rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń, nie mniej jednak dzieci niepełnosprawne i z obszarów wiejskich zgodnie z założeniami projektu mają pierwszeństwo.
Projekt POWER Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców realizowany jest przez PWSZ w Nysie od 2018r., a w roku akademickim 2018/19 z sukcesem została zrealizowana jego pierwsza edycja. Głównym celem projektu jest nabycie nowych umiejętności z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i przedsiębiorczości wśród dzieci w wieku 7-14 lat. Projekt ma na celu popularyzowanie nauki oraz edukacji poprzez rozwijanie zainteresowania nauką jako obszarem atrakcyjnych poszukiwań i przeżyć. Ponadto koncentruje się na rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, jak i rozbudzeniu ich aktywności poznawczej.
Więcej informacji: www.numo.pwsz.nysa.pl