Kontrast:




Biuro Karier i Badania Rynku Pracy

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

Seminarium popularnonaukowe - Budżet obywatelski i co dalej...

Czym jest budżet obywatelski i jakie jest jego przełożenie na społeczeństwo obywatelskie - to tematy, które zostały poruszone podczas seminarium popularno naukowego, które w dniu 26 lutego zostało zorganizowane w RCTWiTI PWSZ w Nysie.

Seminarium było odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie projektami budżetów obywatelskich i ich realizacją na terenie gmin powiatu nyskiego. Temat został głęboko przeanalizowany i poddany ocenie pod kątem możliwości intensyfikacji działań zmierzających do stałego doskonalenia kierunków rozwoju administracji publicznej. Wykładowcy skupili się na praktycznym wymiarze zagadnienia oraz roli obywatela w zarządzaniu publicznym finansami. Prelegentami seminarium byli naukowcy - praktycy z ośrodków naukowych z całej Polski zajmujący się problematyką budżetów oraz strategiami rozwoju.
W ramach pierwszej części seminarium swoje wystąpienia mieli:

  1. dr inż. Zbigniew Kulas "Społeczeństwo obywatelskie a budżet obywatelski"
  2. prof. dr hab. Mirosław Kwieciński "Gospodarka rynkowa w społeczeństwie obywatelskim"
  3. prof. dr hab. Wojciech Cieśliński "Rola organizacji pozarządowych w społeczeństwie obywatelskim"
  4. mgr Andrzej Kręcichwost "Budżet obywatelski a zarządzanie partycypacyjne"
Drugą część seminarium zaplanowana w taki sposób, aby jak najmocniej włączyć w dyskusję zebranych na spotkaniu burmistrzów, radnych, przedstawicieli biznesu oraz studentów. . Sesję rozpoczął prof. dr hab. inż. Tadeusz Zaborowski rozprawą pt.: "Ekonomia społeczna w społeczeństwie gospodarki rynkowej", która nawiązała do prowadzonej przez profesora Zaborowskiego, burzliwej dyskusji.

Patronat naukowy nad wydarzeniem objęła JM Rektor PWSZ w Nysie dr hab. inż. Zofia Wilimowska, prof. PWSZ w Nysie.
W skład Rady Programowej seminarium weszli:

  1. Przewodniczący - dr hab. inż. Tomasz Malczyk, prof. PWSZ w Nysie
  2. V-ce przewodniczący - dr inż. Piotr Wożniak
  3. Członek -dr inż. - Zbigniew Kulas
  4. Sekretarz - mgr inż. Bartłomiej Kozak

Organizatorami Seminarium była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie - Instytut Finansów oraz Dział Przedsiębiorczości i Rozwoju Zawodowego PWSZ w Nysie

 

mgr inż. Bartłomiej Kozak
Dział Przedsiębiorczości i Rozwoju Zawodowego

Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK