Kontrast:

KontaktAktualności wydziałowePracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Technicznych - ARCHITEKTURA

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Warsztaty architektoniczne w Czarnogórze z udziałem nyskich studentów

Pracownicy i studenci Wydziału Nauk Technicznych - kierunek architektura oraz Centrum Badawczo-Edukacyjnego Konserwacji Zabytków PWSZ w Nysie, wzięli udział w warsztatach architektoniczno-konserwatorskich „AKA Dialogue” organizowanych przez Instytut Architektury Uniwersytetu w Podgoricy i Centrum Konserwacji i Archeologii w Ulcinij. Głównym celem warsztatów było opracowanie projektu mającego na celu powstrzymanie degradacji i pomysł na rewitalizację franciszkańskiego kościoła pochodzącego z VII wieku. W warsztatach uczestniczyli również studenci z Belgradu i Nowego Sadu w Serbii oraz z chorwackiego Zagrzebia. Podzieleni na trzy grupy studenci z różnych krajów opracowali trzy koncepcje, które zaprezentowano przed specjalistami w dziedzinie architektury, archeologii i konserwacji zabytków, zajmujących się problematyką opuszczonych i zniszczonych obiektów na terenie Czarnogóry.

W czasie warsztatów swoje wykłady przedstawili również pracownicy Wydziału Nauk Technicznych – kierunku architektura PWSZ w Nysie - dr hab. inż. arch. Bogusław Szuba, prof. PWSZ w Nysie i dr inż. arch. Piotr Opałka oraz pracownik Centrum Badawczo-Edukacyjnego Konserwacji Zabytków PWSZ w Nysie – Łukasz Gadomski. Studenci biorący udział w warsztatach i reprezentujący nyską uczelnię to: Maja Łaski oraz dwoje studentów obecnie przebywających na wymianie w Uniwersytecie w Czarnogórze w ramach programu Erasmus +, Karina Dyndor oraz Kamil Olejnik. Wyniki prac studentów w czasie warsztatów zostaną opublikowane w materiałach powarsztatowych przygotowywanych przez organizatorów.

Wydział Nauk Technicznych - kierunek architektura, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:   
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK