Kontrast:




Regionalne Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

Uczelnia Student Biuro Karier

Szkolenia w ramach programu Horyzont 2020

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej w dniu 17 listopada br. zorganizował szkolenie dotyczące programu Horyzont 2020 dla pracowników RCTWiTI PWSZ Nysa.

Horyzont 2020 jest największym projektem realizowanym przez Unię Europejską w zakresie badań i innowacji. Budżet programu wynosi 80 mld euro z czego 2,8 mld euro zostanie przeznaczone na badania naukowe oraz innowacje. W projektach badawczych koszty kwalifikowalne są w 100 % dofinansowane, natomiast projekty innowacyjne do 70 % dofinansowania, a dla podmiotów non-profit - 100%.

Fundusze programu przeznaczone są na trzy główne cele: doskonałą bazę naukową, wiodącą pozycję w przemyśle oraz wyzwania społeczne.

Program ramowy Horyzont 2020 :

  • wspiera współpracę międzynarodową we wszystkich obszarach badań i rozwoju technologicznego,
  • zwiększa dynamikę, kreatywność i doskonałość europejskich badań naukowych w pionierskich dziedzinach nauki,
  • wzmacnia potencjał ludzki w zakresie badań i technologii poprzez zapewnienie lepszej edukacji i szkoleń,
  • ułatwia dostęp do potencjału i infrastruktury badawczej, przyczynia się do wzrostu uznania dla zawodu naukowca oraz zachęca badaczy do mobilności i rozwijania kariery naukowej,
  • wspiera szerokie stosowanie rezultatów wiedzy uzyskanej w wyniku działalności badawczej i finansowanej ze środków publicznych.

W ramach programu realizowane są m.in. Działania Marii Skłodowskej-Curie skierowane do instytucji działających w obszarze badań i innowacji, tj. uczelni, instytutów badawczych i przedsiębiorstw oraz innych organizacji sektora B+R zainteresowanych rozwijaniem zasobów ludzkich poprzez przyjmowanie naukowców z całego świata, wysyłanie pracowników naukowych do placówek zagranicznych oraz wymianę personelu naukowego, technicznego i zarządzającego pomiędzy instytucjami partnerskimi biorącymi udział w projekcie.

Działania MSCA oferują indywidualnym naukowcom zarówno doświadczonym jak i początkującym możliwość prowadzenia badań i udziału w szkoleniach, zarówno w sektorze akademickim jak i pozaakademickim, rozwijających wiedzę badawczą i umiejętności wspierające rozwój ich kariery zawodowej. Projekt ten jest w 100% dofinansowany.

Przygotowały:
Beata Burdzy
Jolanta Barska
Anna Lisowska
Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Informacyjnych PWSZ w Nysa


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
Inwestujemy w Twoją przyszłość

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Zobacz nasz profil na FACEBOOK