Nowa technologia w Centrum Transferu Wiedzy
Centrum Transferu Wiedzy PWSZ w Nysie dysponuje nowoczesnymi ploterami umożliwiającymi obróbkę obiektów przestrzennych.
Studio wizualizacji RCTWiTI PWSZ w Nysie dysponuje 5 nowoczesnymi urządzeniami, które umożliwiają wycinanie dowolnych przestrzennych obiektów w materiałach poddających się obróbce termicznej, takich jak: styropian, styrodur, pianka poliuretanowa i inne.
Zastosowania plotera termicznego to wielkoformatowa reklama zewnętrzna, litery i znaki firmowe, grafika handlowa, logo firmowe i okazjonalne, zabudowa stoisk sklepowych, zabudowa stoisk targowych. W architekturze będą to: elementy wejściowe, portale, kolumnady, gzymsy i zworniki, narożniki i kolumny, elementy dekoracyjne, wyposażenie wnętrz, elementy scenografii (filmowej i teatralnej). Inne zastosowania to: formy odlewnicze, opakowania, meble, otuliny na rury, ekrany akustyczne, projektowanie i modelowanie.
Ploter frezujący specjalizuje się w wycinaniu i grawerowaniu liter, znaków firmowych z tworzyw sztucznych (pleksi, akryl, PE, PET, ), drewna i materiałów drewnopochodnych, grawerowaniu płyt warstwowych (np. sandwich, DI-BOND), wykonywaniu tabliczek informacyjnych, piktogramów, wykonywaniu modeli architektonicznych, wykonywanie szablonów do malowania, wykonywaniu ażurowych osłon i przegród, oraz grawerowaniu stali konstrukcyjnych, nierdzewnych, kamieni, kompozytów, ceramiki i metali.
Ploter tnący wykonuje tablice informacyjne, znaki drogowe i piktogramy jak i samoprzylepne znaki na samochody, oznaczenia instalacji i numerów oraz przygotowuje warstwy maskujące do piaskowania, trawienia i malowania.
Cyfrowe sterowanie parametrami pracy plotera, w połączeniu z możliwością tworzenia własnych bibliotek materiałów sprawia, że wycinane elementy charakteryzują się niespotykaną precyzją wykonania. Wykorzystanie wielu dostępnych technik wykończeniowych pozwala na stworzenie iluzji różnorodnych materiałów. Powstałe w ten sposób projekty są bardzo atrakcyjne wizualnie i cenowo.
Wszystkie te urządzenia dostępne się w Regionalnym Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych w Nysie w pokoju nr. 3.
Zapraszamy wszystkie firmy zainteresowane dalszą współpracą do korzystania z możliwości urządzenia.
Tomasz Swereda
Stażysta AIP PWSZ w Nysie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
Inwestujemy w Twoją przyszłość