Kontrast:

KontaktAktualności wydziałowePracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Technicznych - ARCHITEKTURA

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Olsztyn Mapping Contest

Studenckie Koło Naukowe restART działające przy Instytucie Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie jest organizatorem konkursu „Olsztyn Mapping Contest”. Wydarzenie jest organizowane przy współudziale miasta Olsztyn w ramach programu reSTART – Lighting Shapes Effects.

Na jeden z najciekawszych punktów programu V Warmińskiego Jarmarku Świątecznego (12-15 grudnia w Olsztynie) zapowiada się pokaz mappingu w ramach konkursu „Olsztyn Mapping Contest”.

Prezentacje zgłoszonych projektów animacji będą miały swoją premierę 12 grudnia (początek – godz. 17.30). Animacje pokryją mury jednego z najbardziej znanych zabytków Olsztyna – Wysokiej Bramy. Tematyka ma uwzględniać jubileusz 660-lecia miasta oraz różnego rodzaju akcenty świąteczne. Pokazy będą powtarzane przez kolejne dni jarmarku.

Warmiński Jarmark Świąteczny to flagowe wydarzenie zimy w Olsztynie, realizowane od 2009 roku. Od początku jedną z myśli przewodnich tej imprezy było zaakcentowanie ciepłego świątecznego klimatu poprzez pokazy iluminacji oraz wideo mappingu. W 2011 roku Olsztyn zdobył I nagrodę za oświetlenie i iluminację II Warmińskiego Jarmarku Świątecznego w XIV edycji Konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę, Miasto i Osiedle. Komisja konkursowa podkreśliła szczególny charakter pokazów, tworzący niepowtarzalny klimat, scenerię oraz atmosferę tego wydarzenia.

Konkurs „Olsztyn Mapping Contest”, będący projektem realizowanym w ramach reSTART – Lighting Shapes Effects, organizuje restART – Koło Naukowe Architektów przy Instytucie Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie przy współudziale Gminy Olsztyn. Na zwycięzcę konkursu czekają nagrody: Prezydenta Olsztyna (7000 zł) oraz wyjazd na festiwal światła do Lyonu ufundowany przez firmę Philips.

Koło Naukowe restART przy Instytucie Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie to grupa młodych ludzi, działająca już od 2010. Łączą w sobie pasje projektowania architektonicznego, tworzenia animacji komputerowych oraz zastosowaniem nowych technologii w pracy inżyniera architekta. Ich zainteresowania oraz chęć tworzenia znajdują wyraz w formie mappingu architektonicznego. Do dnia dzisiejszego Grupa zrealizowała pokazy mappingowe w Tarnowskich Górach, Opolu, Lądku Zdroju, Cieplicach, Jeleniej Górze i Nysie. Jako twórcy są głównym partnerem Karkonoskiego Festiwalu Światła, gdzie również wielokrotnie prezentowali swoje prace na elewacjach Teatru Zdrojowego i PSM. Ich działania, to nie tylko pokazy wielkoformatowe na elewacjach budynków ale również praca nad poszukiwaniem zastosowań dla mappingu architektonicznego w codziennej pracy projektanta. W trakcie swojej działalności twórczej zorganizowali konkursy mappingowe w Nysie i Tarnowskich Górach. Bez wątpienia ta forma wydarzenia artystycznego jest jednym z najlepszych sposobów prezentowania możliwości i różnorodności form projekcji mappingowej.

 

mgr inż. arch. Michał Kaczmarzyk
Opiekun SKN restART

Opublikowano: 25-11-2013

 

 

Wydział Nauk Technicznych - kierunek architektura, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:   
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK