Architektura ku przyjemności
Zapraszamy do wzięcia udziału w darmowych i praktycznych warsztatach podczas Forum Designu i Architektury D&A. W warsztatach może wziąć udział każdy, kto interesuję się planowaniem przestrzennym i architekturą – studenci kierunków budowlanych, architektonicznych ale także humanistycznych, osoby podejmujące decyzje o kształtowaniu przestrzeni miejskiej, pracownicy biur projektowych. Doświadczenie w projektowaniu nie jest wymagane.
Chęć udziału należy zgłaszać do 28 stycznia 2020. Ilość miejsc w warsztacie jest ograniczona.
Aby aplikować:
Program warsztatów:
I dzień 5 lutego, godz. 15:00 - 17:00
Pierwszego dnia będzie mowa o problemach przestrzeni publicznej i współczesnych miast, a także o tym jak architektura ku przyjemności może na nie odpowiedzieć.
II dzień 6 lutego, godz. 13:45 - 15:45
Zadania grupowe: rozwiązywanie wyzwań projektowych z jakimi mogą mierzyć się osoby zajmujące się planowaniem i projektowaniem przestrzeni publicznych.
PROWADZĄCY:
Maciej Frąckowiak
Socjolog, doktor nauk społecznych, badacz miasta i kultury wizualnej. Autor i redaktor tekstów oraz książek naukowych i popularyzatorskich o tej tematyce, m.in. raportu Architektem się bywa, przygotowanego wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana na zlecenie BAIPP m.st. Warszawa. Inicjator i kurator działań animujących miejską przestrzeń publiczną, a także debatę na jej temat – obecnie prowadzi m.in. cykl wykładów Socjologia dla architektów (i odwrotnie) w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury. Wykładowca School of Form w Poznaniu.
Atelier Starzak Strebicki
Architekci i urbaniści. Po ukończeniu studiów w Holandii i wieloletniej pracy dla pracowni projektowych w Belgii oraz w Holandii, otworzyliśmy w 2011 roku własną pracownię projektową. Pracujemy nad projektami z dziedziny projektowania mebli, wnętrz, architektury oraz urbanistyki w Polsce, Belgii, Holandii i na terenie Niemiec. W projektowaniu intryguje nas różnorodna skala działań projektowych: począwszy od skali mebla i wnętrz, poprzez projekty domów, budynków użyteczności publicznej aż do skali urbanistyki miasta, ze zwróceniem szczególnej uwagi na funkcje miastotwórcze. Bliska jest nam także architektura tymczasowa i eksperymenty w tkance miejskiej.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
WIĘCEJ INFORMACJI
https://www.budma.pl/pl/zwiedzajacy/warsztaty-architektoniczne/architektura-ku-przyjemnosci/