Regionalne Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

Uczelnia Student Biuro Karier

Kolejny dzień Akademii Biura Karier i Banku Zachodniego WBK

5 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie miało miejsce kolejne spotkanie w ramach "Akademii Biura Karier i Banku Zachodniego WBK", tym razem skierowane do studentów i absolwentów kierunku informatyka.

Tematem warsztatów była "Kariera zawodowa programisty (developera)".
O swojej drodze od studenta do programisty opowiedział absolwent naszej Uczelni Pan Gracjan Górecki, który uzyskał status absolwenta w 2015 r. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na Politechnice Wrocławskiej i pracuje jako programista. Dzięki doświadczeniom prowadzącego uczestnicy spotkania, którzy stoją na początku swojej drogi zawodowej otrzymali wiele cennych wskazówek i informacji, m.in.:

  • Jak zostać developerem?
  • Jakie umiejętności są wymagane, by pozyskać pierwszą pracę jako programista?
  • Jak mierzyć stopień wtajemniczenia (junior, middle, senior)?
  • Jak zostać seniorem?
  • A może droga samuraja (droga software developera, w przyszłości architekta/cto)?
  • Quo vadis programowanie (o przyszłości programowania)?
  • Co warto robić oprócz pracy/szkoły a czego nie robić?

Planując karierę programisty - istotną rzeczą, na którą zwrócił uwagę studentom nasz absolwent - jest wybór języka programowania, w którym należy się rozwijać, wśród nich do najbardziej popularnych należą: Java, C i C#.

Wybór ścieżki rozwoju
Bycie programistą, to nie tylko kodowanie i realizowanie różnych projektów, ale także konieczność podejmowania ważnych decyzji. Jedną z nich jest bez wątpienia wybór ścieżki rozwoju - technicznej lub menedżerskiej. Ważne jest, aby nie zwlekać zbyt długo z określeniem, jaką ścieżką chce się podążać.

Kiedy więc warto zdefiniować swoje cele? Jak najwcześniej. Najlepiej tu i teraz. Nie jutro, nie za tydzień, za rok i dopiero po studiach.

Miejcie więc cel. Niech każdy krok prowadzi Was do celu!

 
        
  


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
Inwestujemy w Twoją przyszłość

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Architektury - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, Instytut Dietetyki - dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, zabezpieczenie społeczne, Instytut Historii - analityk stosunków międzynarodowych, integracja europejska, polityka gospodarcza, Instytut Informatyki - grafika komputerowa i multimedia systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, Instytut Kosmetologii - kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyczna, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (stacjonarne), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), Instytut Zdrowia Publicznego - ratownictwo medyczne , zdrowie publiczne, Instytut Zarządzania - zarządzanie produkcją i usługami, zarządzanie bezpieczeństwem, zarządzanie jakością
Zobacz nasz profil na FACEBOOK