Biuro Karier i Badania Rynku Pracy

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

Zawodowcy z Nysy - Robert Rupik

Robert Rupik - absolwent filologii germańskiej (2011 r.), specjalista ds. obsługi klienta w Capgemini Polska - międzynarodowej firmie świadczącej zintegrowane usługi w zakresie konsultingu, technologii informatycznych i outsourcingu.

- Jak wyglądała Pana droga zawodowa?

Po ukończeniu studiów magisterskich zacząłem pracę w Capgemini Polska. Obecnie zajmuję stanowisko specjalisty do spraw obsługi klienta. Dodatkowo pracuję jako lektor w Empik School, gdzie prowadzę zajęcia wśród grup od poziomu B1 do C1. Pracuję również w firmie Language Instytute, gdzie prowadzę zajęcia specjalistycznego języka niemieckiego. Jestem także egzaminatorem TELC.

- Co doradziłby Pan obecnym studentom swojego kierunku?

Przede wszystkim korzystanie z możliwości, jakie daje nyska Uczelnia. Jako student brałem udział w praktykach zagranicznych. Po pierwszym roku byłem na praktyce w Ingelheim koło Mainz, gdzie mogłem poznać specyfikę pracy w niemieckich urzędach. Po praktyce wyjechałem ramach programu LLP Erasmus do Opawy w Czechach. PWSZ w Nysie jako jedna z nielicznych uczelni oferuje studentom język czeski jako lektorat. Po studiach, w 2013 r., wygrałem konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski w Opolu i dzięki temu mogłem wyjechać na miesięczny staż do Pragi.

Po drugim roku studiów w Nysie wyjechałem na praktykę studencką do muzeum w Hildesheim. Bardzo ciekawe miejsce w Niemczech. Będąc tam można wiele dowiedzieć się o historii Nysy, a także jej byłych mieszkańcach.

Germanistyka w Nysie ma wiele do zaoferowania i mogę zapewnić, ze wykładowcy tutaj to naprawdę kompetentni ludzie. W 100% potrafią przygotować studenta nie tylko językowo, ale także merytorycznie do wykonywanego zawodu.

- Jak Erasmus wpłynął na Pana życie zawodowe?

Program Erasmus to bardzo ciekawe doświadczenie. Będąc w Czechach mogłem zobaczyć, jak funkcjonuje tamtejsze szkolnictwo wyższe. Poznałem wiele ciekawych osób. Dzięki Erasmusowi polepszyłem także swój czeski, który do dnia dzisiejszego wykorzystuję w pracy zawodowej. Udział w oferowanych przez PWSZ w Nysie praktykach oraz wyjazdach w ramach programu Erasmus naprawdę wzbogaca życiorys. Nie chwaląc się mój pracodawca był zaskoczony moim CV, że w ciągu trzech lat miałem na swoim koncie już tyle wyjazdów zagranicznych.

- Jakie są Pana plany zawodowe?

Mam w planach dokształcanie się z zakresu tłumaczeń języka niemieckiego. Mam nadzieję, że kiedyś zostanę tłumaczem przysięgłym.

- Czy ma Pan jakieś pasje/hobby/zainteresowania?

Moją pasją są podróże oraz nauka języków obcych. Kilka razy w roku wyjeżdżam za granicę. Koledzy w pracy zastanawiają się, jak to robię, że mając 26 dni urlopu, mam tyle wyjazdów. Jakby było więcej dni, to na pewno bym wykorzystał i resztę. Drugą pasją są języki obce. Obecnie uczęszczam na kurs języka portugalskiego. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się posługiwać tym językiem w takim stopniu, w jakim porozumiewam się w języku czeskim.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 
        
Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Architektury - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, Instytut Dietetyki - dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, zabezpieczenie społeczne, Instytut Historii - analityk stosunków międzynarodowych, integracja europejska, polityka gospodarcza, Instytut Informatyki - grafika komputerowa i multimedia systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, Instytut Kosmetologii - kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyczna, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (stacjonarne), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), Instytut Zdrowia Publicznego - ratownictwo medyczne , zdrowie publiczne, Instytut Zarządzania - zarządzanie produkcją i usługami, zarządzanie bezpieczeństwem, zarządzanie jakością
Zobacz nasz profil na FACEBOOK