Biuro Karier i Badania Rynku Pracy

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

55 miejsc stażowych i 24 miejsca na szkolenia ma w ofercie OCRG w ramach kolejnej edycji Opolskiego Programu Stażowego. Rekrutacja rozpoczęła się 1 lutego. Program skierowany jest do absolwentów szkół wyższych, zawodowych i ponadgimnazjalnych z woj. opolskiego.

Program jest kolejnym elementem służącym wiązaniu młodych ludzi z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz rynkiem pracy. Mamy nadzieję, że w długofalowej perspektywie takie właśnie działania wpłyną dodatnio na bilans migracji w regionie - mówi marszałek województwa opolskiego Pan Andrzej Buła.

Rozpoczynająca się obecnie edycja Opolskiego Programu Stażowego potrwa do końca roku. Tak, jak w poprzednich dwóch edycjach, staż w ramach projektu może trwać od 3 do 6 miesięcy. O staże mogą ubiegać się absolwenci szkół wyższych, zawodowych i ponadgimnazjalnych z woj. opolskiego.

Osoby, które chcą ubiegać się o staż powinny pobrać odpowiednie dokumenty ze strony internetowej OCRG - http://www.ocrg.opolskie.pl/pl/projekty/opolski-program-stazowy-2016-19.html.

Duże zainteresowanie naszymi stażami oraz ich duża skuteczność jeśli chodzi o pomoc w znajdowaniu się młodym ludziom na rynku pracy spowodowały, że zdecydowaliśmy się kontynuować ten projekt - zaznacza dyrektor OCRG Pan Roland Wrzeciono

Realizowany przez OCRG Opolski Program Stażowy kierowany jest do osób do 29 roku życia, pozostających bez zatrudnienia, w tym bezrobotnych. Finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Pula środków przyznanych OCRG na rozpoczynającą się właśnie edycję to ok. 890 tys. zł. Jego celem jest przede wszystkim pomoc absolwentom różnych typów szkół w wejściu na rynek pracy.

Zapraszamy do aplikowania!

Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Architektury - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, Instytut Dietetyki - dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, zabezpieczenie społeczne, Instytut Historii - analityk stosunków międzynarodowych, integracja europejska, polityka gospodarcza, Instytut Informatyki - grafika komputerowa i multimedia systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, Instytut Kosmetologii - kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyczna, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (stacjonarne), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), Instytut Zdrowia Publicznego - ratownictwo medyczne , zdrowie publiczne, Instytut Zarządzania - zarządzanie produkcją i usługami, zarządzanie bezpieczeństwem, zarządzanie jakością
Zobacz nasz profil na FACEBOOK