Biuro Karier i Badania Rynku Pracy

Uczelnia Student AIP RCTWiTI

Akademia Jesienna "Wyzwania zrównoważonej gospodarki wodnej. Usługi ekosystemów w dobie zmian klimatycznych".
Bezpłatne warsztaty w Poznaniu - zachęcamy do uczestnictwa.


Odkryj wyzwania zrównoważonego rozwoju - i możliwości kariery!
XXI wiek stawia przed miastami nowe wyzwania. Adaptacja do zmian klimatu, zarządzanie partycypacyjne, postępująca urbanizacja. Coraz większego znaczenia nabiera zrównoważony rozwój. Potrzebni są specjaliści gotowi do jego wdrażania na różnych poziomach. To szansa dla studentów i absolwentów na rozwój kariery w nowej dziedzinie.

Przedsiębiorstwa, urzędy, instytucje - wszyscy interesują się zrównoważonym rozwojem. Czy to w aspekcie działań CSR, czy też jako interesariusze mający wpływ na rozwój lokalny miast. Zrównoważony rozwój musi uwzględniać aspekty środowiskowe, ekonomiczne i społeczne. Potrzebni są zatem specjaliści, rozumiejący wszystkie te perspektywy oraz gotowi na dialog i współpracę z szerokim kręgiem interesariuszy. Zrównoważony rozwój nie jest zatem domeną wyłącznie osób z wykształceniem w dziedzinie ochrony środowiska czy ekonomii. Potrzebna jest również wiedza socjologiczna, marketingowa, politologiczna, urbanistyczna i szereg umiejętności tzw. miękkich.

W listopadzie Fundacja organizuje Akademię Jesienną "Wyzwania zrównoważonej gospodarki wodnej. Usługi ekosystemów w dobie zmian klimatycznych". Od 9 do 17 listopada w Poznaniu spotka się 26 osób, które będą realizować projekt we współpracy z lokalnymi interesariuszami. Pomoże im w tym wiedza zdobyta na miejscu podczas warsztatów i wykładów, jak również kurs e-learningowy, poprzedzający Akademię.

Program powstał na bazie doświadczenia 16 lat prowadzenia trzytygodniowego intensywnego kursu Akademia Letnia "Challenges of Sustainable Development". Dotychczas ukończyło go blisko 500 absolwentów z kraju i zagranicy. Wielu z nich pracuje jako konsultanci CSR lub rozwija kariery akademickie w tej dziedzinie.

Akademia jest również dobrym treningiem umiejętności przydatnych na różnych stanowiskach w wielu branżach. Uczestnicy uczą się współpracy w interdyscyplinarnych zespołach, pracy pod presją czasu, negocjacji. W kursie wezmą udział zarówno studenci, jak również profesjonaliści - przedstawiciele administracji samorządowej, biznesu, nauczyciele akademiccy, liderzy lokalnych społeczności.

Istnieje również możliwość wzięcia udziału wyłącznie w kursie e-learningowym, stanowiącym wstęp do Akademii Jesiennej. Dla osób, które ukończą go z pozytywnym rezultatem, przewidziano certyfikaty. 26 najlepszych absolwentów otrzyma zaproszenia do Poznania.

Udział w kursie e-learningowym oraz Akademii Jesiennej jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 7 września na stronie internetowej www.sendzimir.org.pl. Tam również można znaleźć więcej informacji na temat programu, sylwetki absolwentów Akademii Letniej oraz opisy projektów z wcześniejszych edycji.

O Fundacji Sendzimira
Fundacja Sendzimira jest wiodącą organizacją działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce. Od 16 lat inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, badawcze i praktyczne mające na celu rozwiązywanie złożonych problemów środowiskowych, gospodarczych i społecznych, współpracując w tym celu z firmami, samorządami, organizacjami pozarządowymi, społecznościami lokalnymi oraz środowiskiem akademickim. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć Fundacji jest realizowana od 16 lat Akademia Letnia "Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju". Fundacja należy do międzynarodowej sieci AtKisson Group, zrzeszającej ekspertów i organizacje pracujące na rzecz zrównoważonego rozwoju.

mgr inż. Bartłomiej Kozak
Biuro Karier i Badania Rynku Pracy

 
  
Biuro Karier i Badania Rynku Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Architektury - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, Instytut Dietetyki - dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, zabezpieczenie społeczne, Instytut Historii - analityk stosunków międzynarodowych, integracja europejska, polityka gospodarcza, Instytut Informatyki - grafika komputerowa i multimedia systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, Instytut Kosmetologii - kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyczna, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (stacjonarne), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), Instytut Zdrowia Publicznego - ratownictwo medyczne , zdrowie publiczne, Instytut Zarządzania - zarządzanie produkcją i usługami, zarządzanie bezpieczeństwem, zarządzanie jakością
Zobacz nasz profil na FACEBOOK