Kontrast:

Poprzez realizację projektu uczestnicy otrzymają szeroki wachlarz zajęć, który został tak dobrany, by podnieść kompetencje przyszłych absolwentów na rynku pracy i wyposażyć ich w pakiet "dobrych umiejętności" odpowiadających potrzebom rynku pracy

W ramach projektu przewidziane są:
1. Szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe (60 godz.) z programów:

  • MS Excel (Finanse i rachunkowość)
  • Photoshop (Informatyka)
  • Autodesk Inventor (Zarządzanie i inżynieria produkcji)

2. Wizyty studyjne zgodne z danym kierunkiem ( dwie wizyty dla każdego kierunku):

  • banki, biura rachunkowe (Finanse i rachunkowość),
  • firmy projektowe, produkcyjne (Zarządzanie i inżynieria produkcji)
  • firmy, przedsiębiorstwa informatyczne (Informatyka).

3. Zajęcia projektowe - w ramach zajęć studenci wykonają zlecone zadanie projektowe (24 godziny):

  • zadaniem studentów kierunku Finanse i rachunkowość będzie opracowanie praktycznego rozwiązania dla konkretnych przedsiębiorstw dotyczące finansowych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem (w tym: oszacowanie efektywności inwestycji, opracowanie studium wykonalności inwestycji, wycenę wartości),
  • zadaniem studentów kierunku Informatyka będzie projekt - wirtualny spacer po Nysie w 3D
  • zadaniem studentów kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji będzie opracowanie projektu automatycznej obrotnicy do płyt HDF.

4. Warsztaty z pracodawcami - praktykami biznesu (12 godz.) kształcące umiejętności komunikacyjne, przedsiębiorcze i analityczne, gdzie pod nadzorem praktyka studenci będą nabywać bądź rozwijać określone kompetencje, poszukiwane przez pracodawców u absolwentów. W ramach warsztatów odbędą się spotkania z trzema pracodawcami typowymi dla danego zawodu. Poprowadzone będą w grupach 4 - osobowych i każda z grup weźmie udział w czterech warsztatach po 3 godziny.

5. Nyska Akademia Mistrzów - warsztaty przybliżające specyfikę danej branży poprowadzone przez specjalistów z trzech różnych obszarów, zgodnie z kierunkiem studiów. Warsztaty mają na celu rozpoznanie specyfiki danej branży, a co za tym idzie oczekiwań stawianych przez pracodawców. Uwidocznią jakie wymagania są obecnie stawiane osobom o danej specjalizacji zawodowej, jakie umiejętności są przez pracodawców pożądane. Dzięki temu będzie łatwiej określić brakujące cechy i umiejętności wraz z podjęciem kroków zmierzających do uzupełnienia kwalifikacji.
Zajęcia odbędą się w 4 - osobowych grupach po 16 godz. dla każdej z grup.


„Podniesienie kompetencji zawodowych studentów PWSZ w Nysie
odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa”.
Zobacz nasz profil na FACEBOOK