Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Uczelnie
partnerskie
Rekrutacja
OLS - Online Linguistic Support - narzędzie oceny kompetencji językowych i doskonalenia znajomości języków obcych

Zgodnie z wytycznymi polskiej Narodowej Agencji programu Erasmus+ wszyscy uczestniczy programu wyjeżdżający na częściowe studia za granicą i/lub praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus+ od 01.01.2015r. są zobowiązani do wypełnienia testu językowego przed i po mobilności w ramach Online Linguistic Support (OLS).

Wymóg ten dotyczy studentów, dla których językiem wykładowym (studia)/roboczym(praktyki) jest: angielski, francuski, hiszpański, niderlandzki, niemiecki lub włoski.

Od września 2015r. dostępne będą również testy w językach: czeskim, duńskim, greckim, polskim, portugalskim i szwedzkim. (kursy dopiero w roku 2016)

Jeśli wśród 6 dostępnych języków nie ma języka, w którym student będzie studiował za granicą lub realizował praktykę to student nie musi podawać nazwy języka ani wypełniać testu biegłości językowej przed i po mobilności.

Online Linguistic Support jest narzędziem oceny kompetencji językowych i doskonalenia znajomości języków obcych dla uczestników mobilności długoterminowej w programie Erasmus+.
OLS jest dostępny pod adresem: www.erasmusplusols.eu.

 

1. Test biegłości językowej - Mobility Participants User Guide for Assessment
- jest obowiązkowy do wypełnienia przed i po mobilności
- wynik testu nie ma wpływu na wyjazd - służy jedynie do weryfikacji znajomości języka obcego przed i po mobilności
- student otrzyma mail z wynikami testu biegłości językowej

Test online ocenia umiejętności językowe uczestnika mobilności - słuchanie, czytanie i pisanie - zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ) (CEFR).
Wyniki testów otrzymają wyłącznie uczestnicy oraz instytucje/organizacje odpowiedzialne za ich selekcję.
Wyniki studentów nie będą przekazywane organizacji/instytucji przyjmującej.(choć rozważa się taką możliwość)

Aby uzyskać dalsze informacje, proszę przeczytać tutaj podręcznik użytkownika dla testu biegłości językowej.

 

2. Licencje na kursy językowe OLS przyznawane są zgodnie z decyzją Uczelni, która określa którzy studenci powinni skorzystać z tej możliwości. Dostępne są na poziomie A, B i C.
W PWSZ w Nysie w pierwszej kolejności przyznaje się licencje studentom, którzy po weryfikacji osiągnęli rezultat na poziomie A1 lub A2 oraz dla studentów Programu Double Diploma.
Pozostali uczestnicy mogą wnioskować o przyznanie kursu on-line, a złożone zapotrzebowanie będzie rozpatrywane na bieżąco w oparciu o dostępne zasoby. Student ma 1 miesiąc na rozpoczęcie kursu od momentu otrzymania zaproszenia, po tym terminie licencja zostanie mu odebrana. (w przyszłości przewiduje się finansowo obciążać studenta bądź uczelnię
za zmarnowane licencje).
Udział w kursie językowym on-line możliwe jest wyłącznie w języku, w którym został wypełniony test biegłości językowej.
Dostęp do kursu językowego będzie możliwy przez taki czas jaki został podany przez Uczelnię w OLS jako czas trwania stypendium licząc od pierwszego logowania.
Udział uczestnika w więcej niż jednej mobilności oznacza konieczność wypełnienia testu biegłości językowej dla każdej mobilności OSOBNO, nawet jeśli język komunikacji podczas mobilności będzie identyczny.
W tym przypadku do danych uczestnika w ramach drugiej mobilności należy podać inny niż za pierwszym razem adres e-mailowy.

W razie dalszych pytań prosimy o kontakt z bwm@pans.nysa.pl

mgr Anna Opałka
Uczelniany Koordynator Programu Erasmus

 
  
Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Instytut Architektury - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, Instytut Dietetyki - dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, zabezpieczenie społeczne, Instytut Historii - analityk stosunków międzynarodowych, integracja europejska, polityka gospodarcza, Instytut Informatyki - grafika komputerowa i multimedia systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, Instytut Kosmetologii - kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyczna, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (stacjonarne), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), Instytut Zdrowia Publicznego - ratownictwo medyczne , zdrowie publiczne, Instytut Zarządzania - zarządzanie produkcją i usługami, zarządzanie bezpieczeństwem, zarządzanie jakością
Zobacz nasz profil na FACEBOOK