O projekcie Terminy Dokumenty Informacja i zapisy Zapytania ofertowe PWSZ w Nysie

O projekcie ...

   Celem organizacji StaĹźy jest rozwiązanie problemu niedostatecznej współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami sektora MŚP z wojewĂłdztwa opolskiego a sferą nauki poprzez kontynuację rozpoczętej współpracy PWSZ w Nysie z tym sektorem w zakresie transferu wiedzy i innowacji pomiędzy uczelnią a przedsiębiorstwami działającymi w wojewĂłdztwie opolskim oraz kształtowanie kierunkĂłw badawczych pracownikĂłw naukowo-dydaktycznych tak, by odpowiadały one na zapotrzebowanie  gospodarki regionu wojewĂłdztwa opolskiego. StaĹźysta przedsiębiorstwa dodatkowo będzie uczestniczył w szkoleniach w formie warsztatĂłw z zakresu:

  • "Komercjalizacji wynikĂłw badań naukowych na proces wprowadzania nowego produktu" - grudzień 2012 r. - styczeń 2013 r. łącznie 30 godzin
  • "Przewidywania i zarządzania zmianą gospodarczą" - luty - marzec 2013 r. łącznie 30 godzin.

Stażysta uczelni dodatkowo będzie uczestniczył w szkoleniu w formie warsztatu z zakresu "Komercjalizacji wyników badań naukowych na proces wprowadzania nowego produktu" - grudzień 2012 r. - styczeń 2013 r. łącznie 30 godzin.

   StaĹźe mają słuĹźyć zacieśnieniu i rozwojowi współpracy pomiędzy sferą nauki i biznesu poprzez współpracę z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami działającymi w wojewĂłdztwie opolskim oraz kształtowaniu kierunkĂłw badawczych pracownikĂłw naukowo-dydaktycznych tak, by odpowiadały one na zapotrzebowanie  gospodarki regionu wojewĂłdztwa opolskiego.
Staże (w przypadku stażystów uczelni) odbywać się będą w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach w tym ekoonergetyki i tzw. "zielonej technologii", powiązanych z tematyką badań prowadzonych przez Stażystę, funkcjonującymi lub planowanymi specjalnościami kształcenia lub tematyką zajęć prowadzonych na PWSZ w Nysie. Przyczyni się to do ukierunkowania badań naukowych pracowników naukowo-dydaktycznych na praktyczne potrzeby przedsiębiorstw województwa opolskiego

   Głównym zadaniem, ktĂłre zostanie zrealizowane w ramach projektu jest nawiązanie i rozwĂłj nowych 8 partnerstwa gospodarczo-naukowych na obszarze wojewĂłdztwa opolskiego.
W ramach realizacji tego projektu 8 pracowników przedsiębiorstw odbędzie staże w PWSZ i 8 pracowników naukowo-dydaktycznych odbędzie staże w przedsiębiorstwach. Wyboru Przedsiębiorstwa, w którym realizowany będzie staż dokonuje Stażysta uczelni.

CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet: VIII Regionalne kadry gospodarki Działanie: 8.2. Transfer wiedzy Poddziałanie 8.2.1. Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw